Petr Pacák

majitel firmy, vedoucí realizací

pacak@trees.cz 

+420 736 480 480

Jaký je za mnou profesní život?

Ten byl asi předurčen tím, že jsem se narodil do rodiny, která měla po generace vřelý vztah k zahradničení. Vystudoval jsem obor zahradnictví, praxi získal v Dendrologické zahradě v Průhonicích. V Praze jsem po studiu zůstal a začal podnikat.

 Jak začal můj příběh v Trees?

Začal tak, že jsem v roce 1997  společnost Trees založil 😊. Bavilo mě proměňovat zahrady a tak jsme se na začátku zaměřili na realizace a rekonstrukce zahrad a veřejné zeleně. Postupně jsme se dostávali ke stále zajímavějším a větším projektům. A firma nabírala dech i renomé. Ze zajímavých realizací bych třeba uvedl Svatováclavské vinice na Pražském hradě či vodopád v Kinského zahradě v Praze. Kromě realizací jsme v roce 1997 začali také provozovat  prodejní zahradu v obci Černý Vůl na Praze západ.  Zahradnictví v Červeném Kostelci jsme otevřeli po celkové rekonstrukci, trvající čtyři roky v srpnu 2011.

Co považuji v životě za důležité?

Mít kolem sebe lásku, pokoj, pochopení, toleranci, slušnost – samozřejmě zdravou rodinu a dobré parťáky a parťačky ve firmě. Pro mě jsou velmi důležité i kořeny. A to nejen rostlin- určitě jsem pochopen 😊!

Čím se bavím, když nepracuji?

Můj svět mimo práci jsou rodinné výlety do hor nebo jen tak do krajiny. Koncerty, divadelní představení, výstavy. Poznávání nových, dosud nenavštívených míst, spojené s návštěvou nějaké dobré kavárny nebo doporučené restaurace. Ochutnávání gastro specialit, kávy a inspirování se. No a už jsem zase tak trochu v práci.

Čím se ve firmě zabývám nejvíce?

Strategií, koncepcí a rozvojem. Samozřejmě, že s tím souvisí každodenní práce. Těžko specifikovat nějakou jednotlivost. Každý, kdo vede firmu podobného zaměření a charakteru ví, že se jedná o nikdy nekončící „rej“, který je mnohdy velmi krásný a obohacující, mnohdy vyčerpávající a časově náročný. V každém případě vidět naše projekty od úplného „nic“ až po předání hezké zahrady nebo koupacího jezírka, je velmi povznášející pocit.

Moje krédo:

Za každé situace se radujte a děkujte!

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.