Praha Zahradní architektura

O nás

 

Na začátku byly realizace zahrad. Postupně k nim přibyl veřejný prostor a v roce 2004 zázemí v podobě prodejní zahrady v Černém Volu. V roce 2011 jsme se rozrostli o prodejní zahradu v Červeném Kostelci, která vyrostla na místě bývalého prvorepublikového zahradnictví pradědy současného majitele. Otevřeli jsme zahradní kavárnu a a začali s koncerty. 

 

PRODEJNÍ ZAHRADA ČERVENÝ KOSTELEC

Prodejní zahrada Červený Kostelec je pokračováním rodinné tradice. Již za první republiky na jejím místě vzkvétalo zahradnictví Procházkových, které vám díky péči otce současného majitele Petra Pacáka v totalitní době může konečně i dnes nabízet kvalitní a široký zahradnický sortiment, profesionální přístup a zájem o co nejpřirozenější péči o vaše zahrady. A kde jinde než v„Krakonošově zahradě“ - v kraji bratří Čapků, poctivých zahradníků.

Pořídit u nás můžete rostliny do vašich zahrádek, stromy, keře, ovocné stromky, sadbu, bylinky, balkónové květiny, letničky, substráty, hnojiva, květináče, truhlíky i široký výběr zahradnických potřeb.Kromě toho se snažíme navázat na tradici a vázat:). Nabízíme smuteční, svatební a jinou vazbu prvotřídní kvality.

 

PRODEJNÍ ZAHRADA ČERNÝ VŮL V ROCE 2022 PŘESÍDLILA NA KOZÍ HŘBETY

Sezónu 2022 zahájíme na nové adrese. Najdete nás v Horoměřicích, kousek pod Kozími hřbety, ulice Suchdolská 104E.

Základem všeho, čím se u nás zabýváme, je nadšení pro zahradničení a přesvědčení, že práce s rostlinami má smysl. Víme, že k nám často přicházíte nejen „něco koupit“, ale stejně tak často hledáte i pomoc, radu nebo pouhou inspiraci. A nás baví hledat řešení a těší nás, že tento přístup oceňujete a máte k nám důvěru.

Kromě rady a pomoci u nás samozřejmě najdete kompletní sortiment pro vaši zahradu, balkon i okenní parapet. Nabízíme zdravé a silné rostliny převážně od českých pěstitelů – okrasné keře i stromy, balové rostliny, prostokořenné růže a ovocné dřeviny, trvalky a bylinky, balkónové rostliny, sadbu zeleniny, sezónní cibuloviny a hlízy, vodní rostliny...Samozřejmostí je nemalý výběr pomůcek potřebný k zahradničení – substráty, dekorační oblázky a drtě, hnojiva, ochranné a podpůrné prostředky, truhlíky a květináče, zahradnické nářadí, semínka...

 

ZAHRADNÍ KAVÁRNA

Zahradní kavárna vznikla jedinečným spojením zahradnictví a touhy vařit lidem kvalitní kávu. Pojďte si užít posezení uprostřed květin a bylinek a vychutnat si s láskou připravovanou čerstvou a fairtrade kávu od mamacoffee, domácí limonády z bylinek a ovoce z vlastní zahrádky, bio mošty, kvalitní čaje i vína a občerstvení vyráběné převážně z vlastních či regionálních bio surovin.

Vaše děti si zatím pohrají v dětské zóně, kde mohou využít houpačky, trampolínu, metalfon, potrubní telefon nebo hmatový chodník. Pro nejmenší pak máme připravené malé konvičky u zalévací zídky. Po nabrání vody ze z malých špuntů mohou stát "opravdoví" zahradníci.

Snažíme se nabízet kvalitní kulturní zážitky - koncerty a hudební posezení požádáme i několikrát do měsíce. K tomu výstavy, přednášky a besedy. Když u nás budete sedět na kávě, nebude vás z reproduktorů atakovat vysílání žádné rozhlasové stanice. Uslyšíte dobrou muziku, která vás osvěží.

 

REALIZACE

 Naši architekti vyřeší váš zahradní prostor tak, aby byl působivý ve všech ročních dobách a dlouhodobě funkční. Na základě hesla K. Čapka: „Zahrádky je možno zakládati několikaterým způsobem, nejlepší je ten, že se na to vezme zahradník,“ jsou naši zahradníci připraveni pomoci vám s terénními úpravami zahrady, s travním porostem, realizací jezírek a závlahovým systémem. Máme dlouhodobou praxi v tvorbě střešních zahrad a ve výsadbě vzrostlých stromů.

Jsme hrdí na naši obnovu zahrady bratří Čapků na pražských Vinohradech, kterou jsme realizovali v roce 2005. Práci bratří Čapků považujeme za hodnotnou jak pro naši vlast, tak mezinárodně a je nám stálou inspirací a oporou v našem snažení.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.