O nás

Na začátku byly realizace zahrad. Postupně k nim přibyl veřejný prostor a v roce 2004 zázemí v podobě prodejní zahrady v Černém Volu. V roce 2011 jsme se rozrostli o prodejní zahradu v Červeném Kostelci, která vyrostla na místě bývalého prvorepublikového zahradnictví pradědy současného majitele. Otevřeli jsme zahradní kavárnu a a začali s koncerty.
O nás

Prodejní zahrada Červený Kostelec

Pradědeček – zakladatel

Historie zahradnictví v Červeném Kostelci sahá do 20. let minulého století. Se záměrem vybudovat rodinné zahradnictví tehdy pozemky koupil pan Bohumil Procházka, praděd současného majitele Petra Pacáka. V té době zahradnictví nabízelo širokou škálu zahradnických výpěstků a služeb, pohřební vazbu, spolupracovalo při úpravě zeleně ve městě a při úpravě hrobů na místním hřbitově.

Znárodnění, komunál a nové nadechnutí

Zásadní obrat tohoto úspěšného příběhu nastal po druhé světové válce, kdy bylo rodinné zahradnictví pana Procházky znárodněno a po několikaletém fungování pod komunálními službami zaniklo. Po sametové revoluci byl majetek potomkům původních majitelů vrácen, ale bez náhrad a ve značně zdevastovaném stavu. Rodinní příslušníci začali pomalu a vlastními silami křísit zašlou krásu a slávu kouzelného místa v Červeném Kostelci.

Ostrov klidu, odpočinku a setkávání

Pořídit u nás můžete rostliny do vašich zahrádek, stromy, keře, ovocné stromky, sadbu, bylinky, balkónové květiny, letničky, substráty, hnojiva, květináče, truhlíky i široký výběr zahradnických potřeb.Kromě toho se snažíme navázat na tradici a vázat:). Nabízíme smuteční, svatební a jinou vazbu prvotřídní kvality.

Věděli jste, že...

Moderní budova zahradnictví Trees je navržena jako nízkoenergetická dřevostavba, využívá veškerý materiál, např. pískovcové kameny, staré cihly, betonové kvádry apod. z původních zařízení. Prodejní zahrada v Červeném Kostelci byla slavnostně otevřena 27. 8. 2011.

Prodejní zahrada Černý Vůl v roce 2022 přesídlila na Kozí Hřbety

Základem všeho, čím se u nás zabýváme, je nadšení pro zahradničení a přesvědčení, že práce s rostlinami má smysl. Víme, že k nám často přicházíte nejen „něco koupit“, ale stejně tak často hledáte i pomoc, radu nebo pouhou inspiraci. A nás baví hledat řešení a těší nás, že tento přístup oceňujete a máte k nám důvěru.

Kromě rady a pomoci u nás samozřejmě najdete kompletní sortiment pro vaši zahradu, balkon i okenní parapet. Nabízíme zdravé a silné rostliny převážně od českých pěstitelů – okrasné keře i stromy, balové rostliny, prostokořenné růže a ovocné dřeviny, trvalky a bylinky, balkónové rostliny, sadbu zeleniny, sezónní cibuloviny a hlízy, vodní rostliny...Samozřejmostí je nemalý výběr pomůcek potřebný k zahradničení – substráty, dekorační oblázky a drtě, hnojiva, ochranné a podpůrné prostředky, truhlíky a květináče, zahradnické nářadí, semínka...

Zahradní kavárna

Zahradní kavárna vznikla jedinečným spojením zahradnictví a touhy vařit lidem kvalitní kávu. Pojďte si užít posezení uprostřed květin a bylinek a vychutnat si s láskou připravovanou čerstvou a fairtrade kávu od mamacoffee a Volkafe, domácí limonády z bylinek a ovoce z vlastní zahrádky, bio mošty, kvalitní čaje i vína a občerstvení vyráběné převážně z vlastních či regionálních bio surovin.

Vaše děti si zatím pohrají v dětské zóně, kde mohou využít houpačky, trampolínu, metalfon, potrubní telefon, vodní kaskádu nebo hmatový chodník. Pro nejmenší pak máme připravené malé konvičky u zalévací zídky. Po nabrání vody se z malých špuntů mohou stát "opravdoví" zahradníci.

Snažíme se nabízet kvalitní kulturní zážitky - koncerty a hudební posezení požádáme i několikrát do měsíce. K tomu výstavy, přednášky a besedy. Když u nás budete sedět na kávě, nebude vás z reproduktorů atakovat vysílání žádné rozhlasové stanice. Uslyšíte dobrou muziku, která vás osvěží.

Realizace zahrad

Vyřešíme váš zahradní prostor tak, aby byl působivý ve všech ročních dobách a dlouhodobě funkční.Naši zahradní mistři připraveni pomoci vám s terénními úpravami zahrady, s travním porostem, realizací jezírek a závlahovým systémem. Máme dlouhodobou praxi v tvorbě střešních zahrad a ve výsadbě vzrostlých stromů.

“Zahrádky je možno zakládati několikaterým způsobem, nejlepší je ten, že se na to vezme zahradník.”
Karel Čapek

Obnova zahrady bratří Čapků

Jsme hrdí na naši obnovu zahrady bratří Čapků na pražských Vinohradech, kterou jsme realizovali v roce 2005. Práci bratří Čapků považujeme za hodnotnou jak pro naši vlast, tak mezinárodně a je nám stálou inspirací a oporou v našem snažení.