Zahrada s koupacím jezírkem

Krásná zahrada nedaleko Prahy, kde původně jezírko být nemělo. Nakonec se ale voda ve formě koupacího jezírka do zahrady dostala a na rozdíl od obyčejného bazénu dělá majitelům radost celý rok.
Místo: Středočeský kraj
Návrh: atelier IN-SITE
Realizace: 2016
Rozloha: cca 900m2
Počet rostlin: 3.810 ks (včetně cibulovin)
Realizované prvky: terénní práce, výsadby, dřevěné prvky (houpačka, kompostér, vyvýšené záhony, posezení u ohně), práce s kamene (opěrné zídky, ohniště), vodní prvky (koupací jezírko typu IV., zahradní kohout), závlahy
 
Moderní a vkusnou zahradu s výhledy do okolí na "Cukrák" a směrem na Prahu jsme realizovali v roce 2016. Ústředním prvkem je koupací jezero a dvě dřevěné paluby.
První fáze realizace zahrnovala drenáže a větší terénní práce. Ty dodaly prostoru strukturu a uspořádaly prostor tak, aby se zvýšila jeho obytnost a odclonila silnice. Na zahradě zůstala původní bříza, která se doplnila trvalkovým záhonem ve svahu. Náš truhlář dodal houpačku z masivních dubových trámů a sedací hranoly k ohništi. 
Vzdálenější plochy zahrady jsou koncipovány jako ovocný sad a produkční zahrada, nechybí zde moruše a další ovocné dřeviny. Tato část zahrady je také uzpůsobena  pro méně intenzivní údržbu než pobytový trávník před domem.
Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.