30.4.2016 | T4 a ROMAN DRAGOUN

Hudební formace T4 vznikla v lednu 2002, kdy ji vytvořili čtyři vynikající čeští muzikanti, žijící legendy českého rocku či blues, v klávesista a zpěvák Roman Dragoun, baskytarista Vladimír „Guma“ Kulhánek, kytarista a zpěvák Stanislav „Klásek“ Kubeš a bubeník Martin Kopřiva. Po stránce hudebního stylu jde o nezaměnitelný styl bravurních instrumentalistů, kteří s chutí a obdivuhodnou invencí kouzlí na pódiu pohodu a dávají tak vzniknout zajímavému celku - originální a melodické české muzice. Asi nepřekvapí, že repertoár tvoří výhradně původní melodie, o jejichž tvorbu se dělí všichni členové kapely.

 Vůdčí osobností skupiny T4 je zpěvák a klávesista Roman Dragoun, který v minulosti působil jako člen legendární brněnské kapely PROGRES II, skupiny FUTURUM.Společně s Michalem Pavlíčkem se podílel na veleúspěšném projektu STROMBOLI. Roman Dragou vystupoval muzikálu „Jesus Christ Superstar" a „Apokalypsa“. Vedle toho Dragoun spolupracoval s řadou dalších českých interpretů (Bára Basiková, Lucie Bílá, Raven) a natočil dvě sólová alba („Stín mý krve", „Slunci blíž").

Baskytarista Vladimír „GUMA“ Kulhánek v minulosti působil jako člen formace Donald, Flamengo, Bohemia. Spolupracoval s Blues bandem Luboše Andršta a Petera Lipy. Byl u znovuzrození formace ETC.., a spolupodílel se na projektu STROMBOLI…V neposlední době vystupoval také se skupinou Anny K a v projektu “GROOVE” Jana Kořínka. Kytarista evropského formátu STANISLAV „Klásek“ KUBEŠ byl členem skupiny zpěváka Jiřího Schelingera, působil ve skupině „SLS“ Leška Semelky. Stál u znovu-zrození „ETC…“,se kterými hrál společně s Vladimírem Kulhánkem jako support kapely Rolling Stones při megakoncertu „Stounů“ na pražském Strahově. Hráč na bicí nástroje MARTIN KOPŘIVA patří k nadějným tvářím mladé, nastupující bubenické generace. Student Ježkovy konzervatoře v Praze byl členem „Vítkova kvarteta“ a skupiny „Veteráni studené války“ (společně s Otou Petřinou). Od roku 2000 hraje s Vladimírem Kulhánkem v seskupení „GROOVE“.

 

Koncert začíná v 19 hodin.

Vstupenku je možné koupit přímo u nás v zahradě nebo na www.kupvstupenku.cz

více aktualit